Speciální kurz v Nejdku

January 20, 2018

Na můj svátek v listopadu jsem si dala dárek. Nabitý kurz první pomoci na 8 hodin s príma partou v mém rodném kraji.

 

Oni vlastně ani netušili, že tohle pro mě byl velmi hezký svátkový den, i díky nim. A byly i chlebíčky :). I když na ty jsme samozřejmě nepřijely. Takže, tenhle kurz byl hlavně důkazem toho, že my umíme poskládat kurz na míru pro cílovou skupinu. A to je výhoda toho, že nejsme organizace, která má nějaký standard, ale firmička, která si může s lidmi i hrát. Různě se jim přizpůsobovat, a hlavně vymyslet a poskládat pokaždé úplně jiný, originální kurz. Tak tady to bylo přesně tak.

 

 

Řekli, chceme soukromý kurz, a určitě chceme osm hodin. Nechceme moc teorie, ale právě i simulace. Tak se také stalo. Po představení pedagogiky, jsme jeli jednu simulaci za druhou. A protože jsme záhy vycítili, že mají smysl pro humor, došlo na něj i z naší strany. Zažít i to, že já hodně trpím, a najednou ten, kdo mi má pomoci je na tom téměř okamžitě, jak mě vidí o moc hůř než já, bylo sice překvapením, zároveň uvědoměním si, že se to může opravdu stát, a v tu chvíli přišel smích.

 

 

Měla jsem s sebou i nějaké ty simulanty a další v zásobě :). A zase jsem to neuhlídala. Děvčata nám padaly, hasily, co neměly, a zase se popálily, a nakonec si vyrazily na procházku a tu jednu srazilo auto. No mazec.

 

 

Že jste viděli naše video s autonehodou? Ano, tušíte správně. Právě na tomhle kurzu toto video vzniklo. A my děkujeme účastníkům, že s natočením byli svolní. Kameramanovi Honzovi, který se chopil natáčení, bez nulové přípravy, a tak, aby účastníky neobtěžoval, hlavně jim nepřekážel :). A který si natáčení a zpracování vybral v naturáliích předem ( absolvoval náš kurz). Také mojí lektorce Verče, protože jako chytrá, až obtěžující svědkyně nehody, která všem hlavně radilaJ, byla dost dobrá. Tím pádem vám doporučuji se na toto video podívat. :)

Zdravíme tímto do Nejdku. A třeba někdy zase na viděnou.

 

Romana Kazdová

lektorka první pomoci

akreditovaná MŠMT

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square