O mně

Jmenuji se Romana Kazdová, lektorka první pomoci akreditovaná MŠMT. 

 

Narodila jsem se v září 1971 v Karlových Varech. Jako dítě jsem byla hodně nemocná a měla spousty úrazů. Moje časté pobyty v nemocnici mě přivedli k rozhodnutí, že i já chci být ta hodná zdravotní sestra. Že chci pomáhat lidem a také zachraňovat lidské životy.

Začalo to ve třetím ročníku zdravotní školy, kdy jsem při zaskakování u dorostové lékařky  nikdy nepráskla ty simulanty, co se nenaučili na písemku.

Pak na ORL operačním sále, kde jsem asistovala při narovnávání pochroumaných nosů, při přišívání uší, které odstávaly. Ale také jsem mockrát zažila , když přišli lidé s krvácením z nosu, které nešlo zastavit. Bolavá ouška a zastydlé dutiny.

Později a to posledních skoro 12 let jsem pracovala v Domově seniorů. Léta praxe při práci  zdravotní sestry přinášejí velké množství různých situací, úrazů, srdečních slabostí, mozkových příhod, ale také alergických reakcí, včetně nutnosti poskytnout neodkladnou první pomoc. Častá komunikace se záchrannou službou. Člověk nemusí pracovat jako záchranář, aby se k poskytování první pomoci dostal. A laická první pomoc se odehrává právě v běžném životě.

 

Proto jsem přivítala možnost vzdělání ve výuce první pomoci a to ne formou tradiční (tedy hlavně teoretickou), ale formou zážitkovou. Doposud jsem zažila velké množství přeškolení. Díky tomu mohu sama srovnat přínos běžného školení první pomoci a výuky zážitkovou metodou.

Je mi velkou ctí, že právě takovým způsobem mohu školit první pomoc i já. Zápal školených a kladné reakce již během kurzu jsou  známkou toho, že si lidé odnesou nejen dovednosti v poskytování první pomoci , ale může je to i bavit.

 

Víc není nutné psát, protože vlastní zkušenost je vlastní zkušenost.

A  když to zvládnou i malé děti, přijďte si to zkusit také.

Budu se na vás moc těšit na našich kurzech.

Romana Kazdová 

Kontaktujte nás:

+420 607 843 875

prvnipomoczazitkem@seznam.cz

  • YouTube kanál první pomoci zážitkem
  • Facebook stránka první pomoci
  • Instagram profil první pomoci

© 2017 První pomoc zážitkem - Romana Kazdová

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now