top of page

O mně

A co děláte dneska vy_ My se neválíme na

Jmenuji se Romana Kazdová

jsem lektorka první pomoci akreditovaná MŠMT. 

 

Narodila jsem se v září 1971 v Karlových Varech.

Jsem zdravotní sestra. Studovala jsem ještě v době, kdy jsme se učily vše hlavně prakticky. Začínala jsem po škole na ORL na operačním sále. Takže jsem celkem brzy zažila různé, méně, či více závažné akutní stavy.

Pak dvě mateřské dovolené. Ani zde nebyla nouze o závažné stavy. Laryngitidy s dušením, tržné rány, kolapsy, atp.

Později a to posledních skoro 13 let jsem pracovala v Domově seniorů. Léta praxe při práci  zdravotní sestry přinášejí velké množství různých situací, úrazů, srdečních slabostí, mozkových příhod, ale také alergických reakcí, včetně nutnosti poskytnout neodkladnou první pomoc.

Častá komunikace se záchrannou službou. Člověk nemusí pracovat jako záchranář, aby se k poskytování první pomoci dostal. A laická první pomoc se odehrává právě v běžném životě.

Chápu proto velmi, jak se cítí člověk do takové situace postavený. O to hůř, když je nepřipravený.

 

To je možná ten hlavní důvod, proč jsem absolvovala lektorské vzdělání. Abych díky znalostem, dovednostem a mnohým zkušenostem mohla kvalitně první pomoc učit.

Školím tedy již několik let, a nejsem na to sama.

Tato tématika mě velmi zajímá a cítím, že učit prakticky první pomoc, má ohromný smysl.

Za těch několik let jsem vypracovala vybavení a formu kurzů na vysokou úrověň. Účastníme se pravidelně konferencí první pomoci a resuscitačních konferencí. Od léta 2019 jsem členem České resuscitační rady. A na kvalitě kurzů budu určitě pracovat i nadále.

Ráda se s vámi potkám na některém z našich kurzů.

Romana Kazdová 

                 lektor

bottom of page