Veřejný kurz v Klatovech

January 20, 2018

 

V polovině listopadu proběhl veřejný kurz v Klatovech. Hezké bylo, že za námi přijela hned dvě plná auta účastníků ze Strakonic. Tenhle kurz byl z poloviny klidný. Ne proto, že bychom šidily účastníky o simulace. Důvod byl jiný. V Klatovech veřejné kurzy realizujeme v prostorech DDM, a paralelně s námi, vedle probíhala výuka hry na hudební nástroje. Takže doprovodné hlasité projevy, jako volání o pomoc, by mohly rozladit některé hráče.

 

 

To pro nás ale nebyl problém. Však to není vždycky tak, že kdo trpí, volá o pomoc. S námi si můžete zažít právě i to, že kdo je potichu, je na tom jasně o dost hůř.

 

 

Měli jsme velkou část těch, co pracují s dětmi. Takže spíše k dětem směřovala naše témata. Co můžu říci ale jistě. Tohle byl kurz hlavně o otázkách k jednotlivým, proběhlým, a také možným událostem ve smyslu poranění, onemocnění, možných křečových a jiných stavů u dětí. A to je moc dobře. Je správné se ptát. Je správné, pokud mám na starost děti, předvídat, a vědět, co dělat, kdyby.

 

 

Narazily jsme i na jednotlivé příběhy, a i tady jsem si uvědomila, jak je dobře, že jsem i zdravotní sestra s letitou praxí. V oblasti toho, co je ještě kompetentní, a kam už patří výhradně zdravotník, potažmo lékař. Je pravda, že nezdravotník, má jen malou šanci posoudit, kdy ještě něco, může, nebo má dělat, a kdy už by neměl. I taková témata je dobré na kurzech zmiňovat.

 

 

I když jsme se zaměřovali na témata k dětem, stejně nám pak někdo venku, ještě ke všemu po tmě, lezl na strom a spadl. Co se mu stalo, a co s ním dělali? No, to si přijďte sami zažít. Co prozradím hned…zachránili ho :).

 

Romana Kazdová

lektorka první pomoci

akreditovaná MŠMT

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Kontaktujte nás:

+420 607 843 875

prvnipomoczazitkem@seznam.cz

  • YouTube kanál první pomoci zážitkem
  • Facebook stránka první pomoci
  • Instagram profil první pomoci

© 2017 První pomoc zážitkem - Romana Kazdová