top of page

Zážitkový kurz na míru pro maminky


V půlce dubna jsme si vyhradily celý den pro maminky.

Velikonoce byly v plném proudu. Což znamenalo, že maminky měly jisté nějaké to hlídání.

Pro ně to byl čas, kdy si mohly opravdu prakticky vyzkoušet, jaké to je, skutečně poskytovat první pomoc.

Kurz na míru pro maminky.

Zachraňovaly se mezi sebou navzájem. A to je myslím bavilo hodně. Konečně mohly uplatnit své herecké vlohy.

Praktický nácvik poskytování první pomoci.

Zachraňovaly také našeho KENA … nejoblíbenějšího člena našeho TEAMU.

A musím se přiznat, že tohle jim šlo opravdu na jedničku s hvězdičkou. Masírovaly srdce, dýchaly z úst do úst. A ještě si u toho zpívaly. Nevěříte? Tak si to také přijďte zažít.

Praktický nácvik resuscitace.

Pro maminky je důležité vědět, jak poskytnout první pomoc u malých dětí. A je to nasnadě. Vždyť právě maminky tráví s malými dětmi téměř vždy 24 hodin denně.

Takže jsme si řekly něco o dušení, o celotělových křečích a o popáleninách. Také o masáži srdce u dětí. Tohle bylo pro maminky hlavní téma, hlavně proto, že už se některým dítě dusilo, a byla to pro ně traumatická událost. Jedna z nich sama uvedla, že podruhé ji hodně pomohla právě operátorka na 155, a spolu s ní to zvládla. Na kurzu si tedy postupy zopakovala. Krásně pak ostatním maminkám předala, že praktický nácvik je opravdu lepší, než teorie.

Dušení a resuscitace u dětí.

Na kurzu nechyběly moje mladé kolegyňky. Jak já říkám, můj lektorský potěr. Jinak studentky SZŠ v Domažlicích. Ty v určitých částech kurzů umožnily účastnicím uvědomit si, jak zvládají krok č.1. Jak si osvojily vyhodnocení dané situace, tak aby věděli, kdy volat tu záchranku. A také si sáhnout do otevřené zlomeniny s masivním krvácením. Tohle bývá pro účastníky kurzů vlastně taková malá zkouška toho, co si z kurzů odnášejí. Když jsem včera prohlížela fotky, tak by se dalo říct, že klid, pohodu, a určitě zkušenost.

Na kurzech jdeme i na kost, i na krev.

Spolu s certifikátem si všechny zúčastněné odnesly dárek, který je podpoří v kroku č.1 a připomene jim, že takový dárek má i jinou velmi silnou moc. Zúčastněné už dobře vědí. A vy ostatní si pro to kouzlo také můžete přijít. Stačí se přihlásit na některý z našich dalších kurzů. Nebo si s námi úplně domluvit kurz pro vás ušitý na míru.

Kurzy pro veřejnost

Romana Kazdová

lektorka první pomoci akreditovaná MŠMT

Comments


Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page