top of page

Podzimní kurzy 2017 pro veřejnost v Domažlicích


Od září do listopadu proběhlo v Domažlicích v zahradní ulici několik kurzů pro veřejnost. Z toho jeden pokročilý. Také kurzy pro maminky. Tyhle kurzy máme moc rády, protože na ně chodí lidé, kteří chtějí sami od sebe dovednosti pro poskytování první pomoci umět.

Nedýchá

A na náš kurz si jdou pro dovednosti. Není úplně řídký jev, že přijdou lidé, kterým samotným první pomoc byla poskytnuta, a díky tomu přežili. Tím pádem cítí, že je dobře to umět. Nebo první pomoc poskytovali a pořád musí myslet na to, jestli postupovali správně, a nemohli tomu postiženému pomoci lépe. Nebo dokonce i to, že to nakonec nedopadlo, a oni teď žijí s pocitem, že snad i zapříčinili to, že to nedopadlo.

aplikace záchranka

Pro uklidnění i zde připomenu, že některá poranění a závažné stavy jsou opravdu neslučitelná se životem. To ale laik bez odborného vyšetření nemůže nikdy vědět. Tohle dokonce ani lékař na místě nemusí zjistit. Nemá na místě rovnou rentgen, nebo magnetickou rezonanci.

otevřená zlomenina

Z lidského hlediska je právě proto nastaveno, že o lidský život je třeba bojovat poměrně dlouhý čas, a opravdu to nevzdávat předem. Co tím chci říct. Je dobře, že takoví lidé, na zážitkový kurz přijdou. Protože tady mohou zažít a pochopit, že nic neudělat je špatně. A pomoci druhému je vždy hrdinství a základní počin lidskosti. Velmi si vážím takové cesty.

Ken

Když mám otázky, chci odpovědi. Když chci zpětně vědět, jestli jsem postupoval správně, půjdu si to osahat v klidu a na všechno se zeptám. Opravdu nic na tom není. Dnes znovu těm všem tleskám. A těším se na další setkání.

Romana Kazdová

lektorka první pomoci

akreditovaná MŠMT

Comments


Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page