top of page

První veřejný kurz v Klatovech


V první polovině června proběhl v DDM v Klatovech první náš zážitkový kurz pro veřejnost.

Zážitkový kurz v Klatovech

Přestože naší hlavní činností je školení zaměstnanců v různých zařízeních a firmách, řidičů z povolání, zdravotníků, hasičů apod. Kurzy pro veřejnost poskytujeme jako bonus. Určitě nás to hodně baví, protože ten, kdo se na kurz hlásí k němu není nucen, a na zážitky se těší. Někdo si přichází odbourat strach, nebo si ověřit, jestli, když už někdy první pomoc poskytoval, to dělal opravdu správně.

Používáme k výuce videa

Na kurz se nám sešli účastníci z různých oborů, proto jejich zkušenosti s kurzy první pomoci byly různé. Někdo si to pamatoval ještě ze školy. Někdo zažil několik teoretických proškolení, a někdo neprošel nikdy žádným kurzem. Všichni se ale na začátku shodli, že jistotu v poskytování první pomoci rozhodně nemají, a chtějí to změnit. Za to je chválíme. My si totiž myslíme, pokud někdo takovým školením projde, dokonce za něj platí, měl by odcházet především s pochopením a dovednostmi. To je přesně to, co my chceme účastníkům dávat.

Simulace krvácení

Na tento kurz přijelo několik účastníků z Plzně. Tahle skupinka se nám tak hezky vžila do simulací, že se jim podařilo odbourat stres všech okolo. Na kurzu tak zněl i smích. A protože my umíme oddělit zdravý humor od výuky, probíhaly simulace, zasahování v nich, jak venku, tak uvnitř. Během těchto 4 hodin došlo opakovaně na stavy bezvědomí, úplné zmatenosti, masivního krvácení a křiku, také na popáleninu jedné z lektorek týmu. A protože my naše účastníky, nezkoušíme a netrápíme žádnými testy. Prověřujeme si jejich dovednosti v předem neavizovaných simulacích. Prostě někdy netuší, co je za dveřmi, za kterými slyšeli ránu, může čekat.

Simulace skutečných situací

Naší radostí pak je, že nikdy nezůstanou stát, zhodnotí situaci, a opravdu pomáhají. Vědí co, a hlavně proč mají dělat.

Celotělové křeče

My pak s klidem tyto účastníky pouštíme do běžného života. Protože víme, že tihle lidé se rozhodně nebudou bát poskytovat první pomoc. Máme totiž jasný cíl. Dát lidem, podporu, jistotu, dovednosti, a hlavně odbourat strach první pomoc poskytnout. Protože víme z praxe záchranářů, že většina lidí se první pomoc poskytovat bojí: „Aby tomu člověku ještě více neublížili“.

Masáž srdce

Zpětné vazby z kurzu naleznete v referencích, na našem webu. Mimo jiné v nich bylo přání, o více dramatičnosti a krve.

My na to slyšíme, a pro ty, kteří si osahali ten základ už na září připravujeme přesně takový kurz. Kde si samozřejmě zopakujeme, to co jsme účastníky naučili v prvním kurzu, a pak se hned vrhneme do těch „větších akcí“.

Na konci kurzu je vždy radost

Romana Kazdová

lektorka první pomoci

akreditovaná MŠMT

Comments


Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page