První veřejný kurz v Klatovech

August 4, 2017

V první polovině června proběhl v DDM v Klatovech první náš zážitkový kurz pro veřejnost.

 

 

Přestože naší hlavní činností je školení zaměstnanců v různých zařízeních a firmách, řidičů z povolání, zdravotníků, hasičů apod. Kurzy pro veřejnost poskytujeme jako bonus. Určitě nás to hodně baví, protože ten, kdo se na kurz hlásí k němu není nucen, a na zážitky se těší. Někdo si přichází odbourat strach, nebo si ověřit, jestli, když už někdy první pomoc poskytoval, to dělal opravdu správně.

 

 

Na kurz se nám sešli účastníci z různých oborů, proto jejich zkušenosti s kurzy první pomoci byly různé. Někdo si to pamatoval ještě ze školy. Někdo zažil několik teoretických proškolení, a někdo neprošel nikdy žádným kurzem. Všichni se ale na začátku shodli, že jistotu v poskytování první pomoci rozhodně nemají, a chtějí to změnit. Za to je chválíme. My si totiž myslíme, pokud někdo takovým školením projde, dokonce za něj platí, měl by odcházet především s pochopením a dovednostmi. To je přesně to, co my chceme účastníkům dávat.

 

 

 Na tento kurz přijelo několik účastníků z Plzně. Tahle skupinka se nám tak hezky vžila do simulací, že se jim podařilo odbourat stres všech okolo. Na kurzu tak zněl i smích. A protože my umíme oddělit zdravý humor od výuky, probíhaly simulace, zasahování v nich, jak venku, tak uvnitř. Během těchto 4 hodin došlo opakovaně na stavy bezvědomí, úplné zmatenosti, masivního krvácení a křiku, také na popáleninu jedné z lektorek týmu. A protože my naše účastníky, nezkoušíme a netrápíme žádnými testy. Prověřujeme si jejich dovednosti v předem neavizovaných simulacích. Prostě někdy netuší, co je za dveřmi, za kterými slyšeli ránu, může čekat.

 

 

Naší radostí pak je, že nikdy nezůstanou stát, zhodnotí situaci, a opravdu pomáhají. Vědí co, a hlavně proč mají dělat.

 

 

My pak s klidem tyto účastníky pouštíme do běžného života. Protože víme, že tihle lidé se rozhodně nebudou bát poskytovat první pomoc. Máme totiž jasný cíl. Dát lidem, podporu, jistotu, dovednosti, a hlavně odbourat strach první pomoc poskytnout. Protože víme z praxe záchranářů, že většina lidí se první pomoc poskytovat bojí: „Aby tomu člověku ještě více neublížili“.

 

 

 

Zpětné vazby z kurzu naleznete v referencích, na našem webu. Mimo jiné v nich bylo přání, o více dramatičnosti a krve.

My na to slyšíme, a pro ty, kteří  si osahali ten základ už na září připravujeme přesně takový kurz. Kde si samozřejmě zopakujeme, to co jsme účastníky naučili v prvním kurzu, a pak se hned vrhneme do těch „větších akcí“.  

 

 

 

 

Romana Kazdová

lektorka první pomoci

akreditovaná MŠMT

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square