top of page

Zážitky s první pomocí v mateřských školách


Na začátku června jsme přijaly pozvání hned do dvou mateřských škol. Byly jsme za dětmi na Pasečnici, jak říkaly děti při volání na záchranku: „na Páše“.

Mateřská škola Pasečnice

A hned dvakrát jsme jely do mateřské školky v Domažlicích, pod novou školou. Zde jsme za dva dny provedly první pomocí téměř 90 dětí.

Mateřská škola Domažlice

Naší základní činností je povinné školení zaměstnanců, které je dané ze zákona. Akce pro děti jsou bonus hlavně pro nás. Děti jsou úžasní posluchači, téměř vše se naučí vlastně okamžitě. Navíc je to hodně baví, a mají ty očíčka navrch hlavy. Dětem se líbila hra na záchranáře, včetně toho, že si oblékly rukavice, a mohly opravdu dělat masáž srdce.

Masáž srdce

Velmi je bavilo volat na záchranku. Chápaly dobře, že pokud se někdy něco stane, musí hlavně zavolat někoho dospělého na pomoc. Děti jsme učily zabalit zraněného do termofolie (a to je bavilo hodně), pak také zavázat odřený loket. Zároveň jsme chtěly podpořit jejich bezpečnost při pohybu venku. Oblékaly panáčka do oblečení, které je dobře vidět (hlavně večer).

Reflexní panáček

Při masáži srdce pak krásně zpívaly. A určitě je zajímalo, jestli má náš Ken zuby, a proč má dole pružinu. Mezi tou spoustou bezprostředních dětí byla spousta talentů pro povolání záchranář. Našel se i jeden hasič, který se nám pochlubil, že už s tátou byl na hasičské brigádě. A že chce být hasič, jako táta.

Mateřská škola Pasečnice

Musíme se přiznat, že po těchto kurzech jsme odjížděly potěšené, a nabité, protože jsme cítily, že i tohle má velký smysl. Že i děti mohou zažít, že se někomu v jejich okolí může udělat špatně, a že už i ty malé děti mohou vědět, co mohou udělat. Že hlavně vždycky mají volat, nebo běžet pro pomoc dospělých, anebo zavolat na 155.

Reakce dětí na zážitek s první pomocí můžete najít na našem webu v referencích.

Romana Kazdová

lektorka první pomoci

akreditovaná MŠMT

#155 #Domažlice #aktivnípřístup #Záchrannáslužba #simulace #zážitek #zábava #prvnípomoc #mateřskéškoly #zážitekiproděti

Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page