Na konci května jsme školily páťáky

August 4, 2017

 

Na konci května jsme provedly kurzem první pomoci hned dvě páté třídy základní školy ve Kdyni

 

 

 

V jedné z těchto tříd jsme školily již jednou, a to někdy na začátku roku. Jedna dívka dostala kurz pro třídu, jako dárek k svátku. Dětem se to tak líbilo, že chtěly repete. Z téhle třídy jsme si odnesly hned dva poznatky.

Jak je známo, v každé třídě se najde několik těch dětí, co potřebují, aby se o nich více vědělo – tedy těch co „zlobí“. Poprvé to tak opravdu vypadalo. Při druhém kurzu se nenašel jeden jediný, kdo by opravdu nedával pozor, naopak tu byl ohromný zájem a zápal. Všechny děti ochotně kontrolovaly dýchání, volaly na záchranku a masírovaly, a masírovaly.

 

 

Druhý poznatek mi způsobil husí kůži. Když při loučení jeden z žáků zvedl ruku a řekl: „No jo, vy říkáte, že máme dbát hlavně na vlastní bezpečí. Ale když se mi v létě bude třeba topit bráška, stejně pro něj skočím“. Chlapcův postoj jsem pochopila. Nejdřív jsem mu připomněla, že by s nimi vždycky měl být někdo dospělý. Vůbec jsem pak ale neváhala a místo rozloučení přidala ještě jedno téma – tonutí.

To proto, aby vždycky věděl (a s ním celá třída), jak správně a hlavně bezpečně postupovat.

 

 

Druhá pátá třída si kurz přála, po vyprávění svých spolužáků. Měli tedy kurz delší. I tady nás těšila zvídavost a ochota učit se praktickým dovednostem.

Proč píši ochota, když kurz chtěli? Na našich kurzech účastníky provádíme celkem reálně skutečnými simulacemi. Ty mohou být pro někoho psychicky (přiměřeně) náročné. Z toho důvodu je aktivní účast v simulacích, vždy dobrovolná.

K simulacím pak přinášíme dostatek vysvětlení k postupu, tím má každý možnost pochopit, co a proč má v dané situaci dělat. Reálné simulace to jen zapíšou do mozku hlouběji.

 

 

Žáci nám napsali moc milé zpětné vazby, které jsou vložené v referencích. Opakovalo se v nich, že se na nás těší zas příště. Tak my slibujeme, že pro vás zase něco vymyslíme. A třeba i v terénu. Více akce, více zážitků, více zkušeností.

 

 

Romana Kazdová

lektorka první pomoci

akreditovaná MŠMT

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Kontaktujte nás:

+420 607 843 875

prvnipomoczazitkem@seznam.cz

  • YouTube kanál první pomoci zážitkem
  • Facebook stránka první pomoci
  • Instagram profil první pomoci

© 2017 První pomoc zážitkem - Romana Kazdová